باسمه تعالی
 
 
دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت در سه ماهه تخت اجرای طرح در بیمارستان داراب اعلام شد.
 
 
دکتر اسماعیلی رئیس بیمارستان داراب دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت را در سه ماهه نخست اجرای طرح اعلام کرد.
 
 
به گفته وی ، پذیرش بیماران بستری و سرپایی، ویزیت پزشکان متخصص در کلینیک تخصصی ، تعداد زایمان طبیعی در بیمارستان داراب از پانزدهم اردیبهشت ماه لغایت پانزدهم مردادماه 93 نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش چشمگیری داشته است.
 
 
دکتر اسماعیلی میزان افزایش پذیرش بیماران در سه ماهه ابتدایی آغاز برنامه تحول را 3/28 درصد اعلام کرد و افزود ویزیت پزشکان متخصص در این مدت نسبت به سال92، رشد 59 درصدی داشته و تعداد زایمان طبیعی انجام شده در زایشگاه بیمارستان نیز 5/13 درصد افزایش یافته است.
 
 
رئیس بیمارستان داراب تصریح کرد یکی از برنامه های مهم و اساسی در بسته های تحول سلامت برنامه ترویج زایمان طبیعی و کاهش میزان سزارین بوده که همزمان با آغاز برنامه از 15 اردیبهشت ماه در بیمارستان داراب کلید خورد و طی سه ماهی که از اجرای طرح می گذرد علاوه بر انجام زایمان به صورت رایگان افزایش آمار زایمان طبیعی ،  میزان سزارین نیز نسبت به کل سال 92 حدود 15 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ، 5/11 درصد کاهش داشته و بنابراین با توجه به اهداف کشوری طرح که کاهش 5/2 درصدی در سه ماه بوده، عملکرد بسیار خوبی در این زمینه داشته ایم که البته این عملکرد حاصل تلاش همکاران عزیز متخصص زنان و زایمان و ماماهای شاغل در بخش زایشگاه و همچنین ماماهای دارای دفتر کار بوده و قابل تقدیر است.
 
 
 
دکتر اسماعیلی افزود یکی دیگر از برنامه های بسیار مهم طرح تحول ، برنامه کاهش میزان پرداختی از بیماران بستری بوده که از پانزدهم اردیبهشت ماه آغاز شده و هدف آن پرداخت حداکثر ده درصد صورت حساب بیمارستان از جیب بیماران می باشد.
 
 
وی ادامه داد کلیه بیماران بستری و بیماران تحت نظر بخش اورژانس بیمارستان می توانند از مزایای این طرح استفاده نمایند.
 
 
رئیس بیمارستان داراب تصریح کرد با اجرای این طرح هیچکدام از بیماران بستری برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و انجام آزمایش و خدمات تصویر برداری به خارج از بیمارستان ارجاع نشده و تمامی خدمات توسط بیمارستان یا مراکز خصوصی طرف قرارداد بدون دریافت وجه اضافه ارائه می گردد.
 
 
دکتر اسماعیلی سهم یارانه بیماران بستری طی سه ماهه اجرای طرح را مبلغ 6 میلیارد و پانصد میلیون ریال اعلام کرد که قبل از اجرای این طرح از جیب مردم پرداخت می گردید.
 
 
ایشان اجرای برنامه حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان را از دیگر دستاوردهای این طرح برشمرد و افزود از ابتدای خرداد ماه پزشکان متخصص در 6 رشته جراحی عمومی ، زنان و زایمان ، بیهوشی، داخلی، ارتوپدی و قلب و عروق در اغلب شیفت ها در بیمارستان به صورت مقیم حضور دارند و به ارائه خدمات به بیماران به ویژه بیماران اورژانس می پردازند که این امر منجر به تعیین تکلیف سریع تر بیماران و رضایت مندی مراجعان گردیده است.
 
 
دکتر وحید اسماعیلی اجرای بسته هتلینگ در بیمارستان داراب را یکی از ابعاد بسیار مهم برنامه تحول سلامت برشمرد و تصریح کرد با توجه به فرسودگی بیش از حد بیمارستان از لحاظ ساختمانی ، تاسیساتی و تجهیزاتی، اجرای این طرح گام بسیار مهمی در تغییر چهره و ظاهر بیمارستان خواهد داشت و با پیگیری های انجام شده اعتبارات بسیار خوبی جهت انجام برنامه هتلینگ مصوب گردیده و در حال حاضر در دو بخش جراحی زنان و مردان در حال انجام است.
 
 
 
رئیس بیمارستان داراب در پایان ، جذب و به کارگیری یک نفر متخصص جراح عمومی ، یک نفر متخصص چشم ، یک نفر متخصص کودکان و یک نفر رادیولوژیست را علاوه بر متخصصین موجود از جمله اقدامات انجام شده طی چند ماه گذشته برشمرد و افزود پیگیری ها و توافقات لازم جهت جذب پزشکان متخصص در رشته های جراحی کلیه و مجاری ادراری ، زنان و زایمان، رادیولوژی ، گوش و حلق و بینی و کودکان انجام شده که انشا اله پس از تقسیم نیروهای متخصص در شهرستان حضور خواهند یافت.
 
 
 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1393-5-25 12:53        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ